V sezoně 2016/2017 Benago skončilo na 3. mistě Chance Futsal ligy, a na 2. mistě v domácím poháru.
sledujte nás: seznam rss rss youtube fb

Novinky

SKENDER SIMITČI: NADEŠEL TEN SPRÁVNÝ OKAMŽIK

V životě každého člověka přijde chvíle, kdy musí udělat zásadní rozhodnutí. V soukromém životě, ve firmě či sportovním klubu.

V našem případě vlastně platí všechny tři momenty, neboť Benago bylo rodinným sportovním klubem, který po sedmnáct let naplňoval nebo možná lépe řečeno pohlcoval život můj, mé manželky i obou našich synů - Beniho a Aga, samozřejmě včetně jejich rodin. Po vyřazení v semifinále letošního ročníku pražskou Slávií, které znamenalo nejen velké zklamání, ale i určitou příležitost pro sebereflexi,  jsme si jako rodina sedli k jednomu stolu a výsledkem byla jednoduchá jednomyslně vyslovená věta :

“ Nadešel čas pro změnu! “

Bylo to vyčerpávajících sedmnáct let. Opojné okamžiky se střídaly s momenty zklamání, úspěchy byly vystřídány problémy. Jako jedni z prvních, ne-li vůbec první jsme začali pracovat se zahraničními hráči, za což nás po celou dobu mnozí fanoušci , ale i funkcionáři kritizovali. O tom, že kritika nebyla na místě, svědčí nejlépe příklad Chrudimi, která by bez zahraničních posil včetně trenérů nikdy tolik titulů nezískala, včetně toho posledního. Je jen škoda, že v souvislosti s ní na tuto skutečnost nikdo veřejně neupozorňoval, zatímco Benago bylo bráno do poslední chvíle jako cizorodý element v českém futsale. A přitom dodávalo do reprezentace celou řadu hráčů, kteří prošli náročným tréninkovým procesem, na kterém Benago vždy stavělo.

Ale nechci, aby předchozí řádky vyzněly jako názory ublížených. To rozhodně ne. Samozřejmě jsme zažili v klubu a tím i rodině chvíle štěstí, spojených s medailovými umístěními, s dílčími výsledky během ligových i pohárových sezon. Když se ohlédnu zpět, bylo to tak na remízu a ta není ve sportu špatným výsledkem. Jeden nesplněný sen zůstal - vyhrát český šampionát. Ale i  takový tenista,jako byl Ivan Lendl, nevyhrál granslamový Wimbledon. Je třeba se s touto skutečností naučit žít, protože život jde dál.

Chtěl bych touto cestou poděkovat v první řadě všem fanouškům a sponzorům, kteří nás po celých těch sedmnáct let podporovali včetně představitelů města Zruč nad Sázavou, kde jsme našli výborný azyl i díky obětavé práci pořadatelů, správce haly i dobrovolníků, kteří nám pomáhali při organizaci zápasů. Slova díků patří samozřejmě i členům realizačního týmu během jednotlivých etap i všem hráčům, kteří našim klubem za ta léta prošli - byť jsou mezi nimi i ti, kteří neplnili své povinnosti vyplývající ze smlouvy a odpovědnost za špatné výsledky řešili pošpiněním klubu. Ale i to je součást sportovního života.

Kapitola působení futsalového klubu Benago je uzavřena. Pro mé dva syny začíná nová kapitola jejich působení a pro mne s manželkou chvíle odpočinku. Jestli to bez futsalu ale vydržíme, to ukáže čas příští.

A do něho přeji všem příznivcům českého futsalu jen to nej …

Skender Simitči

prezident FC Benago

Rubrika: Zápasy A-tým | FC Benago | Přečteno: 2237x | 09.06.2017

Další články

NAZVLÁDLI JSME TO!

NAZVLÁDLI JSME TO! Futsalisté Slavie Praha to dokázali. V sobotním čtvrtém zápase semifinále play off CHANCE ...

Vyjádření FC Benaga Zruč nad Sázavou

Vyjádření FC Benaga Zruč nad Sázavou   V uplynulých hodinách se na facebooku objevila závažná obvinění našeho klubu z úst hráče...

Beni Simitči: Od kluků očekávám stejný výkon jako ve středu!

Beni Simitči: Od kluků očekávám stejný výkon jako ve středu! Futsalisté SK Slavia Praha stojí před branami finále. V sobotu od 16 hodin vyzvou v Edenu ...

BENAGO VYŘAZENÍ NEPŘIPUSTILO DÍKY GÓLOVÉ SMRŠTI NA ZAČÁTKU UTKÁNÍ

BENAGO VYŘAZENÍ NEPŘIPUSTILO DÍKY GÓLOVÉ SMRŠTI NA ZAČÁTKU UTKÁNÍ Klíčový třetí duel čtvrtfinálové série mezi Benagem Zruč nad Sázavou a Slavií Praha viděla...
Copyright © 2010 - 2017 Futsal Club Benago Praha | created by COOLweby.cz | RSS 2.0 rss